8 травня 2017 р.

Фібросаркома на холці у кота

Кіт, самець, 6 років. Новоутворення на холці, що значно виступає над рівнем шкіри, 3-4 см в діаметрі. На дотик пружинисте, знаходится в шкірі та підшкірній клітковині, рухливе, до прилеглих м'язів не приростає. Видалене з краями 1,5 см шкіри, в глибину до найближчої фасції м'язів.
Проведено гістологічне дослідження новоутворення.
Новоутворення представлене веретеноподібними клітинами, які утворюють пучки спрямовані в різних проекціях. Пухлинні клітини мають неоднакові межі, невелику кількість еозинофільної цитоплазми, великі овальні або округлі ядра з добре конденсованим хроматином, та добре видимим одним, або декількома ядерцями. Анізоцитоз та анізокаріоз мінімально виражені. 1 мітоз на 10 полів зору (400х).

75% досліджуваної ділянки наближається до міксоїдної будови строми пухлини із вираженими множинними тонкостінними судинами. 

Інші 25% представлені більш щільним розташуванням клітин з ознаками фібробластної та міофібробластної диференціації.  
В цій ділянці чітко виражені дві популяції клітин: з ознаками фібробластної диференціації (овальне, або округле ядро) та міофібробластної (довге/витягнуте, сигароподібне ядро).
На периферії новоутворення присутня емболія пухлинними клітинами кровоносних судин.
Дане новоутворення може бути класифіковане як високодиференційована фібробластна/міофібробластна саркома.
У спеціальній літературі є дані про вакциноасоційовані (поствакцинальні) саркоми, вони локально агресивні, мають високий рівень місцевого рецидиву, та іноді метастазують, особливо в легені. Новоутворення виникають після вакцинації від лейкозу, сказу та інших вакцин, що містять адьювант. Описані поствакцинальні саркоми - фібросаркома, остеосаркома, хондросаркома, злоякісна фіброзна гістіоцитома, міксосаркома, рабдоміосаркома. В нашій країні не застосовують рутинно вакцинацію від лейкозу котів. Цей випадок цікавий тим, що зі слів власників вони не робили ін'єкцій в холку окрім вакцинації ще в 3 місячному віці та ін'єкцій в холку ношпи 3 роки тому. З нашого досвіду ми зустрічали в основному міофібросаркоми холки, не відомо чи вони були поствакцинальними, та субепідермальні кальцинуючі вузлики, як результат, ймовірно, дистрофічної кальцинації у вогнищі некрозу.

Немає коментарів:

Дописати коментар